Ga naar de inhoud

Nieuwbouw

4 appartementengebouwen

WormerWonen werkt samen met projectontwikkelaar SENS real estate en aannemer Vink+Veenman aan het nieuwbouwproject 'Aan de Molenwerf' in de groene wijk Westerkoog, Koog aan de Zaan (gemeente Zaanstad). Dit project omvat de realisatie van 77 comfortabele en energiezuinige appartementen, waarvan 20 sociale huurwoningen die door WormerWonen zullen worden verhuurd.

Woningaanbod
Nieuwbouwproject 'Aan de Molenwerf' bestaat uit vier appartementengebouwen 'Lourens', 'Frederik', 'Cornelis' en 'Hendrik': twee met acht woonlagen en twee met drie woonlagen. Naast de 20 sociale huurappartementen zijn er 57 koopappartementen met woonoppervlaktes variërend van circa 65 tot 130 m². Deze variatie maakt het project aantrekkelijk voor diverse doelgroepen, waaronder starters, stellen, eenpersoonshuishoudens en senioren.

De sociale huurwoningen van WormerWonen vindt u in het 3-laags appartementengebouw 'Cornelis' gelegen aan de Westerkoogweg. Het betreft driekamerwoningen met buitenruimte (terras of balkon) en een collectieve fietsenberging. In de buitenruimte tussen de vier gebouwen in dit project bevinden zich parkeerplaatsen die uitsluitend behoren tot de koopappartementen. Het parkeren voor de huurappartementen dient in de aansluitende openbare ruimte te geschieden.

Comfortabel en energiezuinig
De appartementen zijn energiezuinig en gasloos. 

Natuurinclusief bouwen
Bij het maken van het plan is veel aandacht besteed aan bouwen met oog voor de natuur. De gemeente Zaanstad vroeg ontwikkelaar SENS om het plan te testen met een speciale klimaatstresstest. Daarbij werd gekeken naar vier belangrijke punten uit het DeltaPlan Ruimtelijke Adaptatie: wateroverlast, hitte, droogte en overstromingen. Om problemen te voorkomen, zijn er slimme oplossingen bedacht voor de buitenruimte. Zo komt er waterdoorlatende bestrating, meer groen rondom het gebouw en wordt regenwater afgevoerd naar de sloot. Ook het gebouw zelf krijgt aanpassingen. Op het dak komt een laag mos-sedum (een soort vetplant) en aan één gevel groeit Toscaanse Jasmijn langs sterke stalen kabels omhoog. Verder komen er in de gevels op verschillende plaatsen speciale plekken voor dieren: stenen voor bijen, nestkasten voor huismussen, kasten voor vleermuizen en stenen voor amfibieën zoals kikkers.

Verwarmingssysteem via aardwarmte
De woningen worden verwarmd en gekoeld met een warmtepomp. Deze warmtepomp is verbonden met buizen die diep in de grond zitten. Deze buizen halen warmte of kou uit de aarde. In elke woning komt een aparte ruimte met daarin de warmtepomp en een boiler voor warm water. De warmtepomp stuurt warm water (of koud water in de zomer) door buizen in de vloer. Zo worden alle kamers verwarmd of gekoeld via vloerverwarming. Omdat de huizen ook heel goed geïsoleerd zijn, gebruiken ze bijna geen energie. Ze voldoen aan de BENG-eisen (Bijna Energie Neutraal Gebouw). Zonnepanelen zijn daarom niet nodig.

Planning en ontwikkeling
In december '24 ondertekenden WormerWonen, SENS real estate en Vink+Veenman de overeenkomst. Daarna gingen voorbereidingen voor de bouw van start. Begin april '25 gingen de eerste palen van ons gebouwdeel 'Cornelis' de grond in. Op 22 april volgt een feestelijke eerste paal voor het gehele project waarmee de bouw officieel van start gaat. De oplevering van de woningen wordt verwacht in 2026. 

Meer informatie
Kijk voor meer informatie over het gehele project ook eens op de projectwebsite van 'Aan de Molenwerf': www.aandemolenwerf.nl

Details

Aantal woningen 20
Start project 22-04-2025